CIS Chudobycze

Stowarzyszenie prowadzi Centrum Integracji Społecznej w Chudobczycach, w których są 4 warsztaty:

– ogólnobudowlany

Uczestnicy tego warsztatu pod nadzorem instruktora przeprowadzają drobne prace remontowe oraz hydrauliczne i elektryczne.

– gastronomiczny

Warsztat przygotowuje posiłki dla mieszkańców wspólnoty oraz schroniska dla osób bezdomnych, a także uczestników CIS. Uczestnicy warsztatu pod okiem instruktora uczą się przygotowywać posiłki dla ok 100 osób. W ramach edukacji uczestnicy są instruowani jak nie marnować żywości i wykorzystywać wszystko do spożycia.

– ogrodniczy

Prowadzimy ogród ekologiczny, posiadamy certyfikat AGRO BIO Test, uprawiamy warzywa, które sprzedajemy na Poznańskim Zielonym Targu w każdą sobotę od 7 do 15 przez cały rok. W ramach warsztatu instruktor każdego dnia uczy uczestników w jaki sposób uprawiać rośliny, jak o nie dbać, jak pielęgnować. Duża część nauki poświęcona jest na edukację ekologiczną, a także praktyczną część związaną z wyszukiwaniem nasion i robieniem rozsady ekologicznej.

– gospodarczy

Ten warsztat zajmuje się pracami zleconymi w ramach podwykonawstwa w zakładach usług leśnych, prace porządkowe przy drogach i pielęgnacja terenów zielonych.